Günlük hayatımızda karşılaştığımız bakteri ve mikroplar, steril hastane ortamında daha da güçlenerek yaşamlarına devam ediyorlar. Üstelik bu bakteri ve mikroplar hastaların ölümüne dahi neden olabiliyor. Ancak MAKÜ’lü bilim insanları geliştirdikleri antibakteriyel lif sayesinde bu soruna önemli bir çözüm getirdiler. Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Laboratuvarları’nda yüzde yüz yerli olarak üretilen antibakteriyel liflerden yapılan pek çok kullan at hastane malzemesi insan sağlığı için tehlike arz eden bakterilere oldukça dayanıklı. Böylece hastaların daha steril ortamda kalmalarının yanında bu sektördeki dışa bağımlılıkta azaltılabilecek.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi
Kurumsal İletişim Uygulama ve Araştırma Merkezi
İstiklal Yerleşkesi Rektörlük Binası Kat:1 15030 BURDUR
+90 248 213 10 04
+90 248 213 10 03
kimer@mehmetakif.edu.tr
© 2018 Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi